1 2 3

Tajomstvo lásky - Národný týždeň manželstva 2023 v Múzeu v Kežmarku - plagát

Národný týždeň manželstva 2023

Múzeum v Kežmarku aj tento rok pripravuje zaujímavé aktivity počas Národného týždňa manželstva. Ústrednou témou týždňa je Odkaz. Zamerali sme sa na srdcia, keďže práve tie sú symbolom lásky, v zamilovanom srdci sa ukrýva skutočný odkaz lásky. Pozreli sme sa na to, prečo práve srdce odjakživa symbolizuje lásku. Ako a kedy ľudstvo prišlo k štylizovanej podobe srdca, keďže sa ani zďaleka nepodobá ľudskému srdcu? Hľadali sme ich na rôznych miestach, tradičných aj netradičných, v ľudovej kultúre i v súčasnosti.

Národný týždeň manželstva v múzeu v Kežmarku - Tajomno lásky

V pondelok 13. februára 2023 sa môžete tešiť na videoprezentáciu, ktorá predstaví starobylý Symbol lásky. Navyše od pondelka štartujeme prvú súťaž s rovnomenným názvom Symbol lásky.

 

Súťaž “Symbol lásky”:

Súťaž sa odohráva priamo v našich múzeách. Máte možnosť vybrať si sami, ktoré z nich navštívite (Kežmarský hrad alebo Múzeum meštianskej bytovej kultúry).
Vašou jedinou a hlavnou úlohou je nájsť počas prehliadky pravý “symbol lásky“.

O aké ceny hráte?

Zapojiť sa môžete v ktorýkoľvek deň pracovného týždňa, t. j. do 17.02.2023.
Šťastných výhercov budeme kontaktovať v pondelok v predpoludňajších hodinách 20.02.2023.

V utorok 14. februára oslávime lásku v múzeu Valentínskou súťažou.

Napíšte jeden druhému zamilované odkazy a poschovávajte ich v dome, aute, záhrade… Pri písaní buďte tvoriví - môžu to byť vyznania lásky, povzbudenia, ubezpečenia, ocenenia, poďakovania a mnoho ďalšieho. Buďte kreatívni v tom, kde odkazy necháte. Môžete ich napísať fixkou na zrkadlo, použiť lístočky a schovať ich pod vankúš, do obľúbenej šálky, kabelky, do vrecka saka, atď. Jednoducho, snažte sa prekvapiť! Takýto romantický odkaz stačí jednoducho zdokumentovať a zaslať nám ho do správy!(odkaz na IG, FB, e-mail).

POZOR! Až tri páry sa budú tešiť z netradičných cien, ako:

Streda 15. február bude zameraná na tvorivosť. Vycifrovať medovníkové srdiečko pre milovanú bola kedysi ozajstná veda. Ozdobte si s nami sladký odkaz vášmu milovanému/milovanej. Predlohu zverejníme na našej webovej stránke.

Cifrované srdiečko - text Cifrované srdiečko - nálepky
Cifrované srdiečko, nálepky na stiahnutie. Tu stiahnete text spolu s nálepkami ako PDF dokument.
   

V piatok 17. februára vás prevedieme zákutiami Kežmarského hradu a Múzea meštianskej bytovej kultúry a odhalíme odkazy lásky, ktoré sa u nás nachádzajú. Prehliadky objektov Múzea v Kežmarku budú v tento deň prebiehať podľa platných otváracích hodín za zvýhodnené vstupné pre všetky zamilované páry.

Podujatie bude prebiehať v online priestore na www.kezmarok.com a na fb/MuzeumVKezmarku.

Tešíme sa na vašu osobnú návštevu v priestoroch Múzea v Kežmarku. Informácie o otváracích hodinách nájdete na našej webovej stránke.

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti