1 2 3

OBSAH:

Otvorenie letnej turistickej sezóny 2022 na Kežmarskom hrade - plagát

Otvorenie letnej turistickej sezóny

Leto sa nezadržateľne blíži a my na Kežmarskom hrade sa už nevieme dočkať vašej návštevy. Tohtoročné otvorenie sezóny bude opäť veľkolepé, plné veselých postavičiek, tanca, jedla, spevu či divadelných etúd. Vyberajte zápisníčky a diáre, pretože slávnostný začiatok programu sme si stanovili na nedeľu 1. mája 2022!

Veriaci sa môžu zúčastniť slávnostnej nedeľnej bohoslužby, ktorú organizuje rímsko-katolícka farnosť Kežmarok už o 11:00 hod. na nádvorí Kežmarského hradu a po nej si spríjemniť deň bohatým programom.

Začiatok programu bude o 12:45 hod. pri radnici v meste Kežmarok, ktorý otvoria šikovní bubeníci z hudobného zoskupenia Batida so svojou bubnovou show. Z radnice sa za zvuku bubnov budeme spoločne presúvať priamo na nádvorie Kežmarského hradu, kde na všetkých od 13:00 čaká bohatý sprievodný program a plno vynikajúceho občerstvenia!

V čase od 13:30 hod. na nádvorí zazneje čestná salva, ktorú zabezpečí skupina Bojník. Chýbať nebudú príhovory dôležitých hostí a o 13:50 bude skupina Bojník pokračovať v zábave aj s veselou divadelno-šermiarskou etudou na tému Kežmarský strelecký spolok. Spolu s ňou môžete zažiť príchuť historického šermu.

O 14:10 hod. sa predstavia talentovaní študenti SSOŠ Biela voda z Kežmarku so svojou módnou prehliadkou.  Od 14:40 hod. sa na vás teší výnimočný kúzelník Wolf a jeho rozprávajúce postavičky Sranda Banda.

Od 15:35 hod. sa po tretí raz pomyslene vrátime späť v čase so skupinou Bojník, ktorá nás prenesie do minulosti, priamo na pravý rytiersky turnaj. Po 16:00 hod. sedieť veru nebudete, keďže vám popoludnie spríjemnia krásne dievčatá zo skupiny Baila Magic Ladies, ktoré predvedú svoju tanečnú show a do tanca zapoja aj priamo vás! Ďalej bude nasledovať vystúpenie detského folklórneho súboru (DFS) Goralik z Kežmarku.

Záver veľkolepého dňa bude o 18:00 hod. patriť koncertu známeho slovenského speváka, účastníka televíznej show Česko-slovensko má talent, Juraja Hnilicu!

Tešíme sa na vašu návštevu a veríme, že prežijete výnimočné nedeľné popoludnie v našom Kežmarskom hrade!

KEDY: nedeľa 1. mája 2022

KDE: Kežmarský hrad

PROGRAM:

Počas celého podujatia môžete navštíviť expozície Kežmarského hradu s 50% zľavou.


Juraj Hnilica

Zlatým klincom podujatia je koncert Juraja Hnilicu, známeho speváka a skladateľa, ktorý sa zviditeľnil aj v Česko Slovensko má talent 2015.

Neprehliadnuteľnými vlastnosťami tohto speváka sú večný úsmev a nekonečný optimizmus. Počas koncertu Juraj predstaví nielen piesne z najnovšieho albumu Pohni líca, ale zaznejú aj hity z jeho predchádzajúcich albumov, ako napríklad Blázon či Aká si krásna, ktorými si získal srdcia mnohých ľudí na Slovensku, v Českej republike, či srdce samotnej speváčky Lucie Bílej.

KEDY: nedeľa 1. mája 2022 o 18:00

KDE: nádvorie Kežmarského hradu

VSTUPNÉ NA KONCERT:


 

Fotogaléria - autor fotografií Drahomír Thomay

 

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti