1 2 3

Kalendár podujatí

Podujatia v období od Júl 2024Jún 2025

Started before the listed period
Dátum Podujatie
01.03. až 31.12.2024 Ruskinovce – zaniknuté spišské mestečko

Ilustračná fotografia Ruskinoviec - námestie, meštianske domy a kostoly.Ruskinovce - zaniknuté mestečko

Výstava približuje na farebných paneloch najvýznamnejšie medzníky niekdajšej obce v Levočských vrchoch, ktorá zanikla počas druhej polovice 20. storočia dôsledkom vybudovania Vojenského obvodu Javorina.

Dôraz sa kladie na zaniknuté miesta a budovy, prevažne cirkevné stavby. Súčasťou ruskinovských chrámov boli predmety, ktoré môžu návštevníci vidieť hneď v nasledujúcej expozícii. Panely sú výberom z väčšej výstavy, ktorú Múzeu v Kežmarku sprístupnilo v roku 2019. Autorom je Reinhard Scholtz v spolupráci s Karpatskonemeckým spolkom na Slovensku a Múzeom kultúry karpatských Nemcov.

KEDY

 • od 20. marca 2024
 • do 31. decembra 2024

KDE: Kežmarský hrad - expozícia Kežmarok 1850 - 1950

Dátum Podujatie
15.05. až 30.07.2024 Nemci na Spiši
Nemci na Spiši - plagát

PSK - Múzeum v Kežmarku a Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi

vás pozývajú na výstavu

Nemci na Spiši

Nemci stáročia obývali Spiš a napomáhali jeho rozvoju. Dodnes obdivujeme ich dedičstvo v podobe starobylých miest a mestečiek. Kto boli a sú spišskí Nemci vám ukáže výstava Nemci na Spiši.

KEDY:

 • od stredy 15. mája 2024
 • do utorka 30. júla 2024
 • otvorené pondelok - piatok v čase od 8:30 do 16:30

KDE:

 • Výstavná sieň múzea
 • ul. Dr. Alexandra č. 11, Kežmarok
 •  
Dátum Podujatie
14.06. až 08.09.2024 Aj my sme Legendarium
Aj my sme Legendarium

Legendarium

Dobrodružná výprava

 

KEDY: od 14. júna do 8. septembra 2024

KDE: Kežmarský hrad

VYDAJ SA NA DOBRODRUŽNÚ VÝPRAVU PO PREŠOVSKOM KRAJI!

Aj Kežmarský hrad je zapojený do kampane LEGENDARIUM 2024 – DOBRODRUŽNÁ VÝPRAVA

Legendárni hrdinovia Ti tento rok prinášajú DOBRODRUŽNÚ VÝPRAVU po Prešovskom kraji. Navštíviš krásne aj tajomné lokality, miesta plné príbehov a zákutia, odkiaľ sa ti nebude chcieť ísť domov.

Navyše súťažíš o skvelé ceny v záverečnom žrebovaní
a tešia sa na teba aj ODMENY V TROCH HRANICIACH!

AKO MÔŽEŠ SÚŤAŽIŤ?

1. Zaobstaraj si brožúrku Legendarium – Dobrodružná výprava

Brožúrku získaš s prvou súťažnou pečiatkou v zariadeniach, ktoré dávajú súťažné pečiatky. Do brožúrky budeš zbierať súťažné nálepky a pečiatky. Pečiatku a brožúrku nájdeš aj v našom zariadení!

2. PEČIATKY

Zbieraj súťažné pečiatky za návštevu zariadení (atrakcie, múzeá, kúpaliská, hrady, zveroparky, ranče...).

Spolu môžeš získať až 40 rôznych pečiatok v 80 zariadeniach. Keď je v zariadení potrebné uhradiť vstupné alebo konzumné, pečiatku získaš po uhradení tohto poplatku. Pečiatky ti v zariadeniach orazia do brožúry na stranu 39.

Na Kežmarskom hrade nájdeš pečiatku s názvom Čierna pani.

3. TREZORY S NÁLEPKAMI

Na základe indícií v brožúre/na webe nájdeš v 15 lokalitách trezor. Trezory sú vždy umiestnené v prírode a sú v nich uložené súťažné nálepky. Každá nálepka v trezore sa skladá z dvoch častí. Súťažný ústrižok z nálepky si nalep na vyznačené miesto v brožúre na strane 38.

V našej lokalite ťa sprevádza Čierna pani

TEŠÍME SA NA TEBA!

VŠETKY INFORMÁCIE: WWW.LEGENDARIUM.INFO

LEGENDARIUM na Facebook-u

LEGENDARIUM na Instagrame

Júl 2024
Dátum Podujatie
20. až 26.07.2024 Letné kino na hrade

Letné kino na hrade

KEDY:

 • od soboty 20. do piatka 26. júla 2024
 • premietanie začína vždy o 21:00

KDE: Kežmarský hrad - nádvorie

VSTUPNÉ:

 • 5,00 €
 • 6,00 € posledný film letného kina - premiéra filmu Kavej

PROGRAM:

Sobota 20.7.2024

Jedeme na teambuilding

Jedeme na teambuilding

Čo sa stane na teambuildingu, zostane na teambuildingu
Réžia: Zuzana Marianková • Scenár: Petra Polnišová, Zuzana Marianková, Alex Cotet • Kamera: Peter Bencsik • Hudba: Viktor Hazard • Hrajú: Jakub Prachař, Vojta Kotek, Anna Polívková, Petra Polnišová, Richard Autner, Alexander Bárta

Ambiciózneho korporátneho zamestnanca Aleša (Jakub Prachař) jeho narcistický šéf (Alexander Bárta) namiesto povýšenia preloží na najhoršie oddelenie – do call centra. Tam veľmi rýchlo musí prísť na to, ako spolu s trafenou konšpirátorkou Marcelou (Peťa Polnišová), neurotickým nihilistom Michalom (Vojta Kotek), vzorňáčkou Jitkou (Anna Polívková) a ďalšími bizarnými kolegami vytvoriť zohranú partiu.

Len tak môže počas teambuildingového víkendu poraziť bývalých kolegov, zachrániť svoje nové oddelenie pred zrušením a hlavne nájsť stratenú sebaúctu.

Rok výroby: 2023

VSTUPNÉ: 5,00 €

 

 

Nedeľa 21.7.2024

Vtáci sťahováci

Vtáci sťahováciVšetky kačky do pozoru!
Réžia: Benjamin Renner • Scenár: Mike White • Hudba: John Powell • Dabbing: Marián Miezga, Kristína Turjanová, Sebastián Dolný, Lucia Babony, Pavol Topoľský, Filip tuma, Gabriela Dzuríková, Miroslav Noga, Eva Matejková, Natália Kóšová, Ivan Šandor, Martin Hronský, Petra Vajdová a ďalší

Po Mimoňoch, spievajúcich zvieracích hviezdach a maznáčikoch s tajným životom nám štúdio Illumination predstavuje ďalších hrdinov, ktorých si zamilujete. Pozývame vás na vzrušujúci let do neznáma v príbehu o kačacej rodine, ktorá zatúži po nevídanom dobrodružstve.

Pokiaľ nevystrčíte päty z domu, nič sa vám nestane. To je v skratke životná filozofia kačacieho otca Mallarda, ktorý svoju manželku Pam a ich dve deti neustále presviedča o prednostiach ich domáceho rybníka, za ktorým sa nachádza len divočina a nebezpečenstvo. Pam je však unavená z jednotvárneho života a želá si, aby jej dospievajúci syn Dax a dcéra Gwen zažili, to po čom ona sama túži. Pozrieť sa do sveta a zažiť neobyčajné putovanie po nádherných miestach.

Po tom, čo na ich rybníku pristane sťahovavá kačacia rodinka s napínavým príbehom o ďalekých miestach, padne rozhodnutie. Napriek otcovým protestom sa celá rodina vydá z idylického amerického vidieka na exotickú Jamajku! Znie to skvelo, pokiaľ by však hneď na začiatku cesty neurobili kačací hrdinovia zásadnú chybu. Vybrali sa opačným smerom. A tak ich krídla zanesú do džungle mesta, ktoré nikdy nespí, New Yorku.

Tu ich, samozrejme, čakajú dobrodružstvá na každom kroku, vrátane tých, ktoré by si najradšej odopreli (napríklad nedobrovoľná návšteva kuchyne reštaurácie, kde je vyhláseným jedlom kačica na pomarančoch). Keď ste zohratá rodina, ktorá za každých okolností ťahá za jeden povraz, máte šancu zvládnuť nástrahy najväčšieho mesta.

Rok výroby: 2023

VSTUPNÉ: 5,00 €

 

 

Pondelok 22.7.2024

Barbie

BarbieOna je perfektná. On je len Ken
Réžia: Greta Gerwig • Scenár: Noah Baumbach, Greta Gerwig • Kamera: Rodrigo Prieto • Hudba: Alexandre Desplat • Hrajú: Margot Robbie, Will Ferrell, Ryan Gosling, Ariana Greenblatt, Emma Mackey, Helen Mirren, Connor Swindells, Nicola Coughlan, Kate McKinnon

Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken.

Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi.

Rok výroby: 2023

VSTUPNÉ: 5,00 €

 

 

Utorok 23.7.2024

Prázdniny s Broučkem

Prázdniny s BroučkemNašu dovolenku nič neprekazí!
Réžia: Jiří Matoušek • Scenár: Filip Oberfalcer, Jiří Matoušek • Kamera: Šimon Dvořáček • Hudba: Petr Wajsar • Hrajú: Bára Poláková, Lukáš Příkazký, Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Pavel Nový, Marie Ludvíková, Patrik Děrgel

Bára Poláková a Lukáš Príkazký sa vydávajú do Chorvátska s karavanom. A nielen takým hocijakým! Nečakané dedičstvo im prihrá karavan, ktorý sa odjakživa volá Brouček. A Jadran sa zdá byť na dosah... Cestou ich však čaká množstvo prekvapení a nečakaných zážitkov, s ktorými nepočítali.

V ďalších úlohách sa predstavia Tomáš Jeřábek, čerstvý držiteľ Českého leva, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková, Pavel Nový a Patrik Děrgel.

„Ty si vybral miesto, kam pôjdeme, a ja som vybrala spôsob, ako sa tam dostaneme,“ Bára Poláková alias foodblogerka Monika sprisahanecky žmurká na svojho manžela Honzu, ktorého hrá Lukáš Příkazký, a odmieta zaradiť spiatočku. Nič na tom nemení, že on jej nadšenie nezdieľa a najradšej by sa čo najskôr schladil orosenou plechovkou piva na pláži v Chorvátsku.

Tento rok sa pôjde k moru s karavanom. A nie hocijakým, ale s Broučkem! Jednoducho exkluzívna dovolenka. Alebo nie?

Rok výroby: 2024

VSTUPNÉ: 5,00 €

 

 

Streda 24.7.2024

Oppenheimer

OppenheimerPríbeh muža, ktorý riskoval zničenie sveta, aby ho tým zachránil
Réžia: Christopher Nolan • Podľa predlohy: Kai Bird (kniha), Martin Sherwin (kniha) • Scenár: Christopher Nolan • Kamera: Hoyte Van Hoytema • Hudba: Ludwig Göransson • Hrajú: Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Kenneth Branagh, Jack Quaid, Josh Peck, James D'Arcy, Emma Dumont, Louise Lombard, Dane DeHaan, Casey Affleck, Jason Clarke

Režisér Christopher Nolan prepožičal svoj rozprávačský talent životopisnému filmu o vynálezcovi atómovej bomby.

Oppenheimer nie je klasicky vyrozprávaný životopisný film. O jeho výnimočnosti svedčí nevídané herecké obsadenie na čele s Cillianom Murphym (Počiatok, Temný rytier), pre ktorého je to už šiesta spolupráca s režisérom Christopherom Nolanom.

Aj jeho meno je zárukou nevšedného zážitku. Nolanove filmy majú veľmi odvážnu naratívnu štruktúru, podrobne skúmajú subjektívne vnímanie reality a plynutie času. Nolan je tiež veľkým fanúšikom tradičných trikov a snaží sa vyhýbať nakrúcaniu scén pred zeleným plátnom. A v Oppenheimerovi exploduje atómová bomba…

V čase, keď druhá svetová vojna ešte vyzerala nerozhodne, sa na diaľku odohrával dramatický súboj medzi Spojenými štátmi a Nemeckom o to, kto prvý zostrojí atómovú bombu a získa tak rozhodujúcu prevahu nad nepriateľom. V Amerike bol tento tajný výskum známy ako Projekt Manhattan a jedným z jeho kľúčových aktérov bol astrofyzik Robert Oppenheimer.

Pod obrovským časovým tlakom sa spolu s tímom ďalších vedcov snažil zostrojiť vynález, ktorý mal potenciál zničiť svet. Bez jeho včasného dokončenia by sa ten istý svet nedal zachrániť...

Rok výroby: 2023

VSTUPNÉ: 5,00 €

 

 

Štvrtok 25.7.2024

Mníška 2

Mníška 2Najtemnejšie zlo v univerze Conjuring filmov
Réžia: Michael Chaves • Scenár: Akela Cooper, Gary Dauberman, Ian Goldberg • Kamera: Tristan Nyby • Hudba: Marco Beltrami • Hrajú: Taissa Farmiga, Storm Reid, Anna Popplewell, Bonnie Aarons, Katelyn Rose Downey

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri.

Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky.

Rok výroby: 2023

VSTUPNÉ: 5,00 €

 

 

Piatok 26.7.2024

Kavej

KavejHrajú: Jana Kovalčiková, Anna Jakab Rakovská, Pavol Šimun, Tomáš Turek, Lenka Barilíková Spišáková, Branislav Matuščin, Dominika Kavaschová, Peter Stašák, Ján Pisančin, Domi Haly • Scenár: Michaela Zakuťanská • Réžia: Lukáš Zednikovič

Film Kavej s humorom rozpráva príbeh o tom, ako si možno sami občas komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je o láske, priateľstve a rodine. Dve kamarátky Veronika ( Jana Kovalčiková ) a Klára ( Anna Jakab Rakovská ) počas svojho pobytu doma zažijú rodinné a priateľské stretnutia plné situácií, ktoré ich životy otočia naruby. Počas troch svadieb a jedného pohrebu sa toho dokáže udiať naozaj veľa. Podarí sa im nájsť popri všetkých zážitkoch lásku, šťastie, a svoje miesto pre život?

Rok výroby: 2024

VSTUPNÉ: 6,00 €

 
August 2024
Dátum Podujatie
01.08. až 31.12.2024 Mestské opevnenie v Kežmarku a v Podolinci

Výstava venovaná najnovším archeologickým výskumom v Kežmarku a Podolinci na prízemí severovýchodného traktu hradu.

KDE: Kežmarský hrad

KEDY: august - december 2024

Dátum Podujatie
05. až 26.08.2024 Kino v záHrade

Kino v záHrade

Klubové premietania filmov medzi múrmi hradu, so začiatkom o 21:00

KDE: Kežmarský hrad

KEDY: augustové pondelky 5.; 12.; 19.; 26. augusta 2024

Dátum Podujatie
07.08. až 31.10.2024 Vedecká hračka

Mimoriadne obľúbená interaktívna výstava pre malých aj veľkých.

KDE: Výstavná sieň múzea

Termín je výstavy je orientačný

Dátum Podujatie
21.08.2024 Studňa lásky

Studňa lásky - plagátStudňa lásky

Keď láska aj skalu zdolá

Voľné spracovanie románu Studňa lásky autora Joža Nižnánskeho.

KEDY: streda 21. augusta 2024 o 19:00

KDE:

 • Kežmarský hrad - nádvorie
 • V prípade nepriaznivého počasia v sále mestského kultúrneho strediska.

VSTUPNÉ:

MESTSKÉ DIVADLO TRENČÍN

Pôvodný muzikál Studňa lásky podľa najkrajšej slovenskej povesti rozpráva príbeh lásky tureckého kupca Omara a jeho milej Fatimy, ktorú na Trenčianskom hrade väznil gróf Zápoľský. Hra ponúka divákom aj atraktívnu rovinu mužskoženských vzťahov, v ktorej sa ústredným stáva vzťah manželov Zápoľských a ľúbostné pletky hradného kapitána Tomáša Zamarovského. To všetko na pozadí historických reálií voľby nového kráľa Uhorska, ktorého treba oženiť s vdovou po kráľovi Matejovi Beatrix Aragónskou. O humor sa postará hradný šašo, stráže, mnísi zo Skalky i samotný kráľ Vladislav.

Napätie sľubujú šermiarske súboje a dej, ktorý vás nenechá ľahostajným.

Dĺžka podujatia: 110 minút

 
Dátum Podujatie
31.08.2024 Spomienka na Slovenské národné povstanie

Pietna spomienka pri príležitosti 80. výročia Slovenského národného povstania. Účastníci podujatia si slávnostnými príhovormi a salvami pripomenú ďalšie výročie tejto smutnej udalosti v dejinách Slovenska. Súčasťou programu bude aj kultúrny program a zapálenie vatry.

KDE: Kežmarský hrad

Termín podujatia je orientačný

September 2024
Dátum Podujatie
22.09.2024 Ukončenie letnej turistickej sezóny

Na záver letnej turistickej sezóny návštevníci budú mať možnosť zažiť bohatý kultúrny program na nádvorí hradu.

KDE: Kežmarský hrad

Dátum Podujatie
22.09.2024 Burza starožitností

Na nádvorí hradu sa stretnú starožitníci z celého Slovenska, aby ponúkli svoj tovar širokej verejnosti.

KDE: Kežmarský hrad

November 2024
Dátum Podujatie
08.11. až 31.12.2024 Kežmarok na starých fotografiách

Staré fotografie Kežmarku sú stále inšpiratívnou témou. Z tohto dôvodu v pláne Múzea v Kežmarku je osloviť širokú verejnosť, aby sa zapojili do tejto výstavy a doniesli do múzea doposiaľ nepublikované zábery Kežmarku v minulosti.

KDE: Výstavná sieň múzea

Termín výstavy je orientačný

December 2024
Dátum Podujatie
01.12.2024 Vianočné tvorivé dielne

Tradičné vianočné tvorivé dielne sú aktivitou, ktorú Múzeum v Kežmarku dlhoročne organizuje pre základné aj stredné školy.

Zvyky a tradície najkrajších sviatkov v roku patria k  Slovenskej kultúre. Naši predkovia verili v čary a mágiu, ktorá je prítomná v mnohých obyčajoch predvianočného obdobia, vianočných dňoch až po sviatky Troch kráľov.

Hodina tvorivých dielní je druhom neformálneho vzdelávania a žiakom poskytuje aj určitú formu relaxu a osvieženia bežného formálneho vyučovania v školách. Naše tvorivé dielne majú dve časti, teoretickú – prezentácia predvianočných a vianočných zvykov a zaujímavostí a praktickú – výroba tradičných ozdôb a dekorácií pod vedením lektoriek.

KDE: Kežmarský hrad

Termín je len orientačný

Dátum Podujatie
20.12.2024 Vianoce na Kežmarskom hrade

Netradičná vianočná prehliadku Kežmarského hradu, ktorá je spojená s s tematickými prednáškami a ukážkami dobového stolovania a zvykoslovia. Odohráva sa v priestoroch hradu pri svetle sviečok v období adventu, čo umocňuje vianočnú atmosféru. Vrcholom programu je vianočný koncert v hradnej kaplnke.

KDE: Kežmarský hrad

Termín podujatia je orientačný

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti