1 2 3 4 5

Múzeá pre deti - Medzinárodná Vyšehradská konferencia

Projekty

Múzeá pre deti - Medzinárodná Vyšehradská konferencia

#MúzeáPreDeti - Múzeum nie je len pre dospelých!

#MuseKids #Muzealniaki

   

Plagát - Konferencia #MúzeáPreDeti - Múzeum nie je len pre dospelých!Termín konania konferencie:

Miesto konania konferencie:

 

Vyšehradská konferencia pre pracovníkov v múzeách, ktorú organizuje Múzeum Pána Tadeusza z Ossolinského národného inštitútu, ktorá ponúka príležitosť na výmenu skúseností a inšpirácií týkajúciich sa práce s detskými návštevníkmi múzeí a galérií. Pre návštevníkov - rodičov s batoľatami do veku troch rokov.

Pri plánovaní rodinného víkendu čelí veľa rodičov dileme - obávajú sa, že by sa ich deti mohli v múzeu nudiť, žeby mohli náhodne niečo poškodiť alebo vyrušovať ostatných návštevníkov. Zaujíma ich , či vôbec múzeá a galérie sú prístupné, či bude nejaký priestor na nakŕmenie detí alebo ich prebalenie, alebo jednoducho, ako sa majú pripraviť na takúto návštevu. Cieľom podujatia #muzealniaki/ #musekids action, organizovaného Múzeom Pana Tadeusza je dokázať, že návšteva múzea alebo galérie môže byť vzrušujúcim zážitkom pre deti a ich rodičov. Kultúrna inštitúcia sa často stáva miestom, ktoré pozitívne ovplyvňuje vnímanie a vývoj detí. Avšak, tak či onak ani rodičia ani zamestnanci, ktorí pripravujú kultúrne poduajtia v týchto inštitúciách, takto múzeé častokrát nevnímajú. 
Ako tvrdia organizátori, toto podujatie má potenciál zmeniť svoj charakter z lokálneho na medzinárodný. Základom toho by mala byť medzinárodná konferencia, na ktorú prijali pozvanie hostia z Poľska a krajín V4 (Česká republika, Slovensko a Maďarsko). Cieľom stretnutia je spoločná analýza kultúrnych podujatí ponúkaných pre rodičov s deťmi v každej z daných krajín a prediskutovať ako odstrániť prekážky a vzájomnú nedôveru, ktorá sa objavuje na oboch stranách, teda u návštevníkov aj u zamestnancov múzeí.

* * * *
koordinátor:
Monika Bronowicka
monika.bronowicka@ossolineum.pl
+ 48 71 755 06 54

mediálny kontakt:
Agnieszka Śrutwa
agnieszka.srutwa@ossolineum.pl
+48 71 75 50 663 | +48 570 948 333
* * * *

partneri:

 

Projekt "#muzealniaki/musekids: Vyšehrádska konferencia. Múzeum nie len pre dospelých!" je financovaný zo zdrojov Vyšehrádskeho fondu.

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti